MALİYE BAKANI BEROVA, 6 ŞUBAT DEPREMLERİNİN BİRİNCİ YIL DÖNÜMÜ DOLAYISIYLA MESAJ YAYIMLAD

MALİYE BAKANI BEROVA, 6 ŞUBAT DEPREMLERİNİN BİRİNCİ YIL DÖNÜMÜ DOLAYISIYLA MESAJ YAYIMLAD

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ

MALİYE BAKANLIĞI

06.02.2024


“BU ACI UNUTULMAYACAK”

Maliye Bakanı Dr. Özdemir Berova, 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremlerin birinci yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı. Depremde hayatını kaybedenleri ve Şampiyon Melekleri andı.

Bakan Berova mesajında şunları kaydetti; “Anavatan Türkiye Cumhuriyeti’nde, 11 ilde yıkıma ve hasara neden olan Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin üzerinden bir yıl geçti.

Binlerce insanımızın yaşamını yitirmesine ve on binlerce insanımızın da yaralanmasına yol açan 6 Şubat depremleri, Türk Milleti’nin yaşadığı en acı felaketlerden biri olarak tarihteki yerini aldı.

Spor müsabakaları, sağlık ve tatil için Türkiye’de bulunan 49 KKTC vatandaşımızda, ‘Asrın Felaketi 6 Şubat Depremleri’nde yaşamını yitirdi. Kıbrıs Türk Halkı, benzersiz bir acı yaşadı.
Acılarımızın hâlâ tazeliğini koruduğunu ve kelimelerin kifayetsiz kaldığını biliyoruz. Çünkü kaybettiğimiz her bir evladımızın, her bir yurttaşımızın acısı içimizi sızlatmaya devam ediyor. Bu acı unutulmayacak.

Bu vesileyle, 6 Şubat depremleri bize bir kez daha depremin değil alınmayan ve ihmal edilen önlemlerin büyük acılar yaşattığını acı da olsa gösterdi.

Evlatlarını kaybeden Şampiyon Meleklerimizin ailelerinin adalet mücadelesi devam ediyor. İsias Ortak Davamız. Bizde adaletin yerini bulması için ailelerimiz ile birlikte mücadelemize devam ediyoruz.

Asrın felaketi 6 Şubat Depremleri’nin yıldönümünde, böyle bir acının Anavatan Türkiye Cumhuriyeti’nde, ülkemizde ve dünyada bir daha yaşanmamasını temenni ediyor, depremde kaybettiğimiz deprem şehitlerimizi rahmetle anıyor, tüm ailelerimize başsağlığı ve sabır diliyoruz”

Paylaş :