Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Maliye Bakanlığı
RSS Kaynağı
Anasayfa
Basın Açıklamaları
Raporlar
Duyurular
İhaleler
Biz Size Ulaşalım
Konu: ERSiN TATAR, EMEKLiLiK iKRAMiYELERi HAKKINDA ACIKLAMA (29/11/2010)

 Maliye Bakanı Ersin Tatar, Havadis Gazetesi’nin bugünkü “Maaşa ve ikramiyeye tırpan” başlıklı manşet haberini yalanladı

 
Tatar: İkramiyelerle
ilgili hiçbir çalışma yok
 
* Maliye Bakanı Ersin Tatar, emekliye çıkacak olan kamu görevlilerinin ikramiyelerinden herhangi bir kesinti yapılacağı veya ikramiyelerle ilgili bir çalışma olduğu yönünde yapılan haberlerin asılsız olduğu bir kez daha açıkladı. Bakan Tatar, “asılsız haberlerle hükümeti ve maliyeyi zorda bırakmaya çalışıyorlar. Yapılan haberler doğru değildir, spekülasyondan ibarettir. Kaynağı her kim ise yüzleşmeye hazırım” dedi
 
 
KKTC Maliye Bakanı Ersin Tatar, bugünkü (29 Kasım 2010, Pazartesi) Havadis Gazetesi’nin manşet haberine yönelik açıklama yaparak yazılanları yalanladı. Bakan Tatar, “Maaşa ve ikramiyeye tırpan” başlığı ile manşetten duyurulan haberin asılsız olduğunu ve spekülasyondan ibaret olduğunu söyledi.
Maliye Bakanı Ersin Tatar, “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ekonomisini daha iyiye taşımak için çalışıyor, harcamaları kısıtlı tutarak, bir takım tedbirler alıyoruz. Bu mevcut durumda da, bir takım çevreler kasıtlı şekilde, kamu görevlilerimizi aceleye getirterek emekliye çıkmalarını sağlayacak spekülasyonlar yaratmakta, hükümeti ve maliyeyi zorda bırakmaya çalışmaktadırlar” şeklinde konuştu ve “ne yazık ki basın da buna alet ediliyor” ifadesini kullandı.
 
“Asılsızdır ve kabul edilemez.
Kaynağı ile yüzleşmeye hazırım”
 
Maliye Bakanı Ersin Tatar, emekliye çıkacak kamu görevlilerinin ikramiyelerinden herhangi bir kesinti yapılacağı veya ikramiyelerle ilgili bir çalışma yapıldığı yönündeki haberleri bir kez daha yalanladı ve “bu tip haberlerin sayın Başbakan başta olmak üzere, hükümet olarak sürekli yalanlamamıza, böyle bir uygulamaya gidilmeyeceğini söylememize rağmen halen daha yapılması kabul edilemez” dedi.
Bakan Tatar, “Bazı sendikacıların cep telefon mesajları ile yaydığı bu asılsız haberler kamu görevlilerimizde tedirginlik yaratmaktadır. Bu konuda açıkça belirtmek isterim ki emekliye çıkacak kamu görevlilerinin alacakları paralarda kesinti yapılacağı asılsızdır. Hükümetimizin böyle bir düşüncesi ve politikası yoktur. Kamu görevlilerimizi tedirgin etmekten öte herhangi bir argümanı olmayan bu haberler artık kabul edilemez olmuştur. Bu haberlerin kaynağı her kim ise kendisi ile yüzleşmeye hazırım” dedi.